top of page

Konec podpory Windows Server 2012/2012 R2

Microsoft ukončuje podporu pro Windows Server 2012/2012 R2 a to 10. 10. 2023. Nyní je tak ideální čas k upgradu na Windows server 2022 jenž je plně připraven na cloud a pomůže vám inovovat novými způsoby a zajistit tak růst vaší firmy.


Microsoft doporučuje zákazníkům migrovat aplikace a úlohy do Azure, aby mohly bezpečně fungovat. Azure SQL Managed Instance je plně spravovaná a vždy aktualizovaná (PaaS). Zákazníci mohou také přejít na Azure Virtual Machines, včetně azure Dedicated Host, Azure VMware Solution a Azure Stack (Hub, HCI, Edge), a získat tak tři další roky rozšířených aktualizací zabezpečení bez dalších nákladů.

Ti, kteří budou nadále používat zastaralé verze, zanechají své počítače zranitelné vůči phishingovým útokům, malwaru a dalším bezpečnostním hrozbám.

Jsou to více než čtyři roky, co Microsoft oznámil konec běžné podpory pro Windows Server 2012. Společnost se však rozhodla nabídnout rozšířenou podporu zákazníkům, kteří ještě nebyli připraveni upgradovat na novější verzi Windows Server. Malým podnikům a organizacím to poskytlo více času na plánování migrace.


Windows Server 2012 a Windows Server 2012 R2 skončí 10. října 2023. Po tomto datu již tyto produkty nebudou dostávat aktualizace zabezpečení, aktualizace nesouvisející se zabezpečením, opravy chyb, technickou podporu ani aktualizace technického obsahu online. Microsoft má pokyny k migraci pro cloudová i místní řešení,“ vysvětlila společnost Microsoft.


117 zobrazení

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page